İçeriğe geç

Bartın Yol Tarifi

Bartın yol tarifi; yazımızda öncelikle Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bartın’a nasıl gidilir? Bartın yol tarifi? Bartın yol haritası? Bartın İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bartın İli Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yetmiş dördüncü şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise  41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır. Bartın ilinin doğusunda Kastamonu, batısında Zonguldak, Güneyinde ise Karabük illeri bulunmaktadır. Bartın ili Karadeniz iklimine sahiptir. Bartın ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bartın ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 198.249 nüfusa sahiptir. Bartın, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde Batı Karadeniz Bölümünde küçük bir ildir. 1991 yılında Zonguldak ilinden ayrılarak Türkiye’nin 74. ili olmuştur.

Bartın ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Bartın Yol Tarifi

Bartın’a Nasıl Gidilir? 

Bartın’a kara yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bartın’a gelebilirsiniz. Bartın karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 358 km, Ankara’ya yaklaşık 293 km, İzmir’den ise yaklaşık 690 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşım yoktur.

Bartın Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bartın Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bartın İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Bartın iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Bartın ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bartın İlçeleri

  • Amasra
  • Kurucaşile
  • Ulus