İçeriğe geç

Balışeyh Mahalleleri

Balışeyh İlçesi

Balışeyh mahalleleri, Balışeyh ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Balışeyh, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Balışeyh İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 623 km2’dir. Balışeyh ilçesinin rakımı ise 870 m olarak hesaplanmıştır. Balışeyh ilçesinin Kuzeyinde Sulakyurt, doğusunda Delice, batısında Ankara, Güneyinde ise Yahşihan, Kırıkkale Merkez ve Keskin ilçeleri bulunmaktadır. Balışeyh ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Balışeyh İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Balışeyh ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.181 nüfusa sahiptir.

Balışeyh ilçesini coğrafi konumu ise 39° 54′ 35.1900” Kuzey ve 33° 43′ 5.6172” Doğu gps koordinatlarıdır.

Balışeyh Mahalleleri

Balışeyh ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Balışeyh ilçesinin 27 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Balışeyh mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi ve Toki mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Ballı mahallesi ve Oba mahalleleridir. İlçenin nüfus büyüklüğünü kırsal yerleşimler yani köyleri oluşturmaktadır.

Balışeyh mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BALIŞEYH MAHALLELERİ

  1. Ballı Mah.
  2. Oba Mah.
  3. Toki Mah.
  4. Yeni Mah.

Balışeyh Tarihi ve Gezilecek Yerler

Balışeyh mahalleleri, Ballı Camii Ve Türbesi ve Koçubaba Türbesi gibi yerler bulunmaktadır. Kırıkkale ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Balışeyh Tarihi ve Gezilecek Yerler

Balışeyh Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bahşılı Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…