İçeriğe geç

Bahşılı Mahalleleri

Bahşılı İlçesi

Bahşılı mahalleleri, Bahşılı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz altmışıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Bahşılı, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bahşılı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 266 km2’dir. Bahşılı ilçesinin rakımı ise 703 m olarak hesaplanmıştır. Bahşılı ilçesinin Kuzeyinde Yahşihan, doğusunda Kırıkkale Merkez, batısında Ankara, Güneyinde ise Karakeçili ilçeleri bulunmaktadır. Bahşılı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bahşılı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bahşılı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.279 nüfusa sahiptir.

Bahşılı ilçesini coğrafi konumu ise 39° 48′ 47.7036” Kuzey ve 33° 28′ 18.5016” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bahşılı Mahalleleri

Bahşılı ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Bahşılı ilçesinin 5 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Bahşılı mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi ve Toki mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Ballı mahallesi ve Oba mahalleleridir. İlçenin nüfus büyüklüğünü kırsal yerleşimler yani köyleri oluşturmaktadır.

Bahşılı mahalle haritası
Bahşılı mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

YAHŞİHAN MAHALLELERİ

  1. Ballı Mah.
  2. Oba Mah.
  3. Toki Mah.
  4. Yeni Mah.

Bahşılı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bahşılı mahalleleri, Celal Bayar Parkı, Topal Dede Türbesi Ve Karaahmetli Tabiat Parkı gibi yerler bulunmaktadır. Kırıkkale ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bahşılı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bahşılı Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Balışeyh Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…