İçeriğe geç

Ardahan Yol Tarifi

Ardahan yol tarifi; yazımızda öncelikle Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan’a nasıl gidilir? Ardahan yol tarifi? Ardahan yol haritası? Ardahan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yetmiş dokuzuncu şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır. Ardahan ilinin batısında Artvin, Güneyinde ise Erzurum ve Kars illeri bulunmaktadır. Ardahan ili Karasal iklimine sahiptir. Ardahan ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ardahan ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 100.809 nüfusa sahiptir.  Ardahan ilçesi 1992 yılında Kars ilinden ayrılıp bir ile dönüştürülünce, Ardahan kasabası da bu ilin merkezi haline geldi. 2008 yılında kurulan Ardahan Üniversitesi, kentin 5 kilometre dışındadır.

Ardahan ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Ardahan Yol Tarifi

Ardahan’a Nasıl Gidilir?

Ardahan’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ardahan’a gelebilirsiniz. Ardahan karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1524 km, Ankara’ya yaklaşık 1175 km, İzmir’den ise yaklaşık 1757 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Ardahan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ardahan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ardahan İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Ardahan iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Ardahan ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ardahan İlçeleri

  • Çıldır
  • Damal
  • Göle
  • Hanak
  • Posof