İçeriğe geç

Aksaray Yol Tarifi

Aksaray yol tarifi; yazımızda öncelikle Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray’a nasıl gidilir? Aksaray yol tarifi? Aksaray yol haritası? Aksaray İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray İli Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip kırk yedinci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır. Aksaray ilinin Kuzeyinde Ankara ve Kırşehir, doğusunda ise Nevşehir, batısında Konya, Güneyinde ise Niğde illeri bulunmaktadır. Aksaray ili Karasal iklimine sahiptir. Aksaray ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aksaray ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 384.252 nüfusa sahiptir. 1933 yılında Aksaray ilinin kapatılmasıyla yeniden Niğde ilinin bir ilçesi oldu. 1989’da çıkarılan 3578 sayılı kanunla Aksaray ili yeniden kurulmasıyla bu ilin merkez ilçesi konumuna geldi.

Aksaray ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Aksaray Yol Tarifi

Aksaray’a Nasıl Gidilir? 

Aksaray’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aksaray’a gelebilirsiniz. Aksaray karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 674 km, Ankara’ya yaklaşık 224 km, İzmir’den ise yaklaşık 688 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Aksaray Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aksaray Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aksaray İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Aksaray iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Aksaray ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aksaray İlçeleri

  • Ağaçören
  • Eskil
  • Gülağaç
  • Güzelyurt
  • Ortaköy
  • Sarıyahşi
  • Sultanhanı