İçeriğe geç

Adıyaman Yol Tarifi

Adıyaman yol tarifi; yazımızda öncelikle Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman’a nasıl gidilir? Adıyaman yol tarifi? Adıyaman yol haritası? Adıyaman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman İli Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından 28. sırada yer alır. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır. Adıyaman kuzeyde Malatya, kuzeydoğuda Diyarbakır, doğu ve güneyde Şanlıurfa, güneybatıda Gaziantep ve batıda Kahramanmaraş illeri ile komşudur. Adıyaman ili Akdeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi arasında köprü görevinde olduğundan Güneyi, yazları kurak ve sıcak, kışları ılık ve yağışlı; kuzeyi yazları kurak ve serin, kışları yağışlı ve soğuktur. Adıyaman ülkemizde gastronomi açısından turizmin odak noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Adıyaman ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 626,465 nüfusa sahiptir.

Adıyaman ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

adıyaman yol tarifi

Adıyaman’a Nasıl Gidilir? Adıyaman Yol Tarifi

Adıyaman’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Adıyaman’a gelebilirsiniz. Adıyaman karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.251,7  km, Ankara’ya yaklaşık 694,5 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.223,2 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Havalimanını gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD Toros Ekspresi sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Adıyaman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Adıyaman İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Adıyaman iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Adıyaman ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Adıyaman İlçeleri

  • Kahta
  • Besni
  • Gölbaşı
  • Gerger
  • Sincik
  • Çelikhan
  • Tut
  • Samsat