İçeriğe geç

Zonguldak Yol Tarifi

Zonguldak yol tarifi; yazımızda öncelikle Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Zonguldak’a nasıl gidilir? Zonguldak yol tarifi? Zonguldak yol haritası? Zonguldak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Zonguldak İli Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip otuz altıncı şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo’ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır. Zonguldak ilinin doğusunda ise Bartın ve Karabük, batısında Düzce, Güneyinde ise Bolu illeri bulunmaktadır. Zonguldak ili Karadeniz iklimine sahiptir. Zonguldak ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Zonguldak ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 596.053 nüfusa sahiptir.

Zonguldak ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Zonguldak’a Nasıl Gidilir? 

Zonguldak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Zonguldak’a gelebilirsiniz. Zonguldak karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 333 km, Ankara’ya yaklaşık 268 km, İzmir’den ise yaklaşık 665 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Zonguldak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Zonguldak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Zonguldak İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Zonguldak iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Zonguldak ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Zonguldak İlçeleri

  • Kilimli
  • Alaplı
  • Çaycuma
  • Devrek
  • Gökçebey
  • Karadeniz Ereğli
  • Kozlu