İçeriğe geç

Zonguldak Merkez Yol Tarifi

Zonguldak Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Zonguldak Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Zonguldak Merkez’e nasıl gidilir? Zonguldak Merkez yol tarifi? Zonguldak Merkez yol haritası? Zonguldak Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Zonguldak Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Zonguldak Merkez, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Zonguldak Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 272 km2’dir. Zonguldak Merkez ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Zonguldak Merkez ilçesinin Kuzeyinde Kilimli, doğusunda Çaycuma ve Gökçebey, batısında Kozlu, Güneyinde ise Devrek ve Ereğli ilçeleri bulunmaktadır. Zonguldak Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Zonguldak Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Zonguldak Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 123.997 nüfusa sahiptir.

Zonguldak Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zonguldak Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Zonguldak Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Zonguldak Merkez’e Nasıl Gidilir? Zonguldak Merkez Yol Tarifi

Zonguldak Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Zonguldak Merkez’e gelebilirsiniz. Zonguldak Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 341 km, Ankara’ya yaklaşık 256 km, İzmir’den ise yaklaşık 693 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Zonguldak Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Zonguldak Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.