İçeriğe geç

Iğdır Zonguldak Arası Kaç KM

Iğdır Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Zonguldak arası kaç km? Iğdır Zonguldak arası kaç saat? Iğdır Zonguldak yol tarifi? Iğdır Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Zonguldak Arası Kaç KM

Iğdır Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 km’dir. Iğdır Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1048 km’dir.

Iğdır Zonguldak Arası Kaç KM

Iğdır Zonguldak Arası Kaç Saat

Iğdır Zonguldak arası kaç saat; Iğdır Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1048 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Iğdır Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.