İçeriğe geç

Hatay Zonguldak Arası Kaç KM

Hatay Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Zonguldak arası kaç km? Hatay Zonguldak arası kaç saat? Hatay Zonguldak yol tarifi? Hatay Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Zonguldak Arası Kaç KM

Hatay Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 km’dir. Hatay Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 687 km’dir.

Hatay Zonguldak Arası Kaç KM

Hatay Zonguldak Arası Kaç Saat

Hatay Zonguldak arası kaç saat; Hatay Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 687 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hatay Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.