İçeriğe geç

Hakkâri Zonguldak Arası Kaç KM

Hakkâri Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Zonguldak arası kaç km? Hakkâri Zonguldak arası kaç saat? Hakkâri Zonguldak yol tarifi? Hakkâri Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Zonguldak Arası Kaç KM

Hakkâri Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1661 km’dir. Hakkâri Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1112 km’dir.

Hakkâri Zonguldak Arası Kaç KM

Hakkâri Zonguldak Arası Kaç Saat

Hakkâri Zonguldak arası kaç saat; Hakkâri Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1661 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1112 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Hakkâri Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1661 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 133 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.