İçeriğe geç

Erzurum Zonguldak Arası Kaç KM

Erzurum Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Zonguldak arası kaç km? Erzurum Zonguldak arası kaç saat? Erzurum Zonguldak yol tarifi? Erzurum Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir.      Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Zonguldak Arası Kaç KM

Erzurum Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1026 km’dir. Erzurum Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 818 km’dir.

Erzurum Zonguldak Arası Kaç KM

Erzurum Zonguldak Arası Kaç Saat

Erzurum Zonguldak arası kaç saat; Erzurum Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1026 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 818 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Erzurum Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1026 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.