İçeriğe geç

Diyarbakır Zonguldak Arası Kaç KM

Diyarbakır Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Zonguldak arası kaç km? Diyarbakır Zonguldak arası kaç saat? Diyarbakır Zonguldak yol tarifi? Diyarbakır Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Zonguldak Arası Kaç KM

Diyarbakır Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 km’dir. Diyarbakır Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 821 km’dir.

Diyarbakır Zonguldak Arası Kaç KM

Diyarbakır Zonguldak Arası Kaç Saat

Diyarbakır Zonguldak arası kaç saat; Diyarbakır Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Diyarbakır Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Diyarbakır Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 821 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Diyarbakır Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.