İçeriğe geç

Zile Yol Tarifi

Tokat Zile yol tarifi; yazımızda öncelikle Zile şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Zile’ye nasıl gidilir? Zile yol tarifi? Zile yol haritası? Zile İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Zile İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Zile, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Zile İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.480 km2’dir. Zile ilçesinin rakımı ise 743 m olarak hesaplanmıştır. Zile ilçesinin Kuzeyinde Turhal ve Amasya, doğusunda Turhal, Artova ve Pazar, batısında Yozgat, Güneyinde ise Yozgat ve Sulusaray ilçeleri bulunmaktadır. Zile ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Zile İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Zile ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 54.297 nüfusa sahiptir.

Zile İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zile Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Zile’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Zile Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zile’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Zile’ye Nasıl Gidilir? Zile Yol Tarifi

Zile’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Zile’ye gelebilirsiniz. Zile karayolu ile Tokat şehir merkezine 64.7 km, İstanbul’a yaklaşık 761 km, Ankara’ya yaklaşık 308 km, İzmir’den ise yaklaşık 911 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Zile ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Zile ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.