İçeriğe geç

Zeytinburnu Posta Kodu

Zeytinburnu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Zeytinburnu Posta Kodu Sorgulama

Zeytinburnu’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Zeytinburnu ilçesi Hakkında

Zeytinburnu ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz elli dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Zeytinburnu, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Zeytinburnu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 12 km2’dir. Rakımı ise 40 m olarak hesaplanmıştır. Zeytinburnu ilçesinin Kuzeyinde Bayrampaşa ve Eyüp, doğusunda Fatih, batısında Güngören ve Bakırköy ilçeleri bulunmaktadır. Zeytinburnu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Zeytinburnu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Zeytinburnu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 283.657 nüfusa sahiptir.

Zeytinburnu Posta Kodu
Zeytinburnu Posta Kodu