İçeriğe geç

Zara Yol Tarifi

Sivas Zara yol tarifi; yazımızda öncelikle Zara şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Zara’ya nasıl gidilir? Zara yol tarifi? Zara yol haritası? Zara İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Zara İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Zara, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Zara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.616 km2’dir. Zara ilçesinin rakımı ise 1.344 m olarak hesaplanmıştır. Zara ilçesinin Kuzeyinde Koyulhisar ve Suşehri, doğusunda İmranlı, batısında Doğanşar ve Hafik, Güneyinde ise Kangal ev Divriği ilçeleri bulunmaktadır. Zara ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Zara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Zara ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.005 nüfusa sahiptir.

Zara İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zara Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Zara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Zara Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Zara’ya Nasıl Gidilir? Zara Yol Tarifi

Zara’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Zara’ya gelebilirsiniz. Zara karayolu ile Sivas şehir merkezine 72.9 km, İstanbul’a yaklaşık 960 km, Ankara’ya yaklaşık 506 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.109 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Zara ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Zara ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.