İçeriğe geç

Yusufeli Yol Tarifi

Yusufeli yol tarifi; yazımızda öncelikle Yusufeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yusufeli’ne nasıl gidilir? Yusufeli yol tarifi? Yusufeli yol haritası? Yusufeli İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yusufeli İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Yusufeli, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Yusufeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 12.261 km2’dir. Yusufeli ilçesinin rakımı ise 600 m olarak hesaplanmıştır. Yusufeli İlçesinin, Kuzeyinde, Artvin Merkez, Doğusunda, Erzurum Batısında, Rize ilçeleri bulunmaktadır. Yusufeli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yusufeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yusufeli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20,794 nüfusa sahiptir.

Yusufeli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yusufeli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yusufeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yusufeli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yusufeli’ne yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Yusufeli’ne Nasıl Gidilir? Yusufeli Yol Tarifi

Yusufeli’ne kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yusufeli’ne gelebilirsiniz. Yusufeli karayolu ile Artvin şehir merkezine 70 km, İstanbul’a yaklaşık 1301 km, Ankara’ya yaklaşık 1005 km, İzmir’den ise yaklaşık 1654 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.