İçeriğe geç

Yüreğir Yol Tarifi

Adana Yüreğir yol tarifi; yazımızda öncelikle Yüreğir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yüreğir’e nasıl gidilir? Yüreğir yol tarifi? Yüreğir yol haritası? Yüreğir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yüreğir İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Yüreğir, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yüreğir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 958 km2’dir. Yüreğir ilçesinin rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. Yüreğir ilinin Kuzeyinde Sarıçam, doğusunda Ceyhan, batısında Çukurova, Güneyinde ise Yüreğir ilçeleri bulunmaktadır. Yüreğir ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yüreğir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yüreğir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 415,198 nüfusa sahiptir.

Yüreğir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yüreğir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yüreğir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yüreğir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yüreğir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yüreğir’e Nasıl Gidilir? Yüreğir Yol Tarifi

Yüreğir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yüreğir’e gelebilirsiniz. Yüreğir karayolu ile Adana şehir merkezine 104 km, İstanbul’a yaklaşık 945 km, Ankara’ya yaklaşık 510 km, İzmir’den ise yaklaşık 916 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yüreğir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yüreğir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.