İçeriğe geç

Yunusemre Yol Tarifi

Manisa Yunusemre yol tarifi; yazımızda öncelikle Yunusemre şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yunusemre’ye nasıl gidilir? Yunusemre yol tarifi? Yunusemre yol haritası? Yunusemre İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yunusemre İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Yunusemre, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yunusemre İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 823 km2’dir. Yunusemre ilçesinin rakımı ise 78 m olarak hesaplanmıştır. Yunusemre ilçesinin Kuzeyinde ve batısında İzmir, doğusunda Saruhanlı, Güneyinde ise İzmir ve Şehzadeler ilçeleri bulunmaktadır. Yunusemre ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yunusemre İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yunusemre ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 246.440 nüfusa sahiptir.

Yunusemre İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yunusemre Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yunusemre’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yunusemre Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yunusemre’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yunusemre’ye Nasıl Gidilir? Yunusemre Yol Tarifi

Yunusemre’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yunusemre’ye gelebilirsiniz. Yunusemre karayolu ile Manisa şehir merkezine 24.2 km, İstanbul’a yaklaşık 447 km, Ankara’ya yaklaşık 589 km, İzmir’den ise yaklaşık 57.4 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yunusemre ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.