İçeriğe geç

Yunak Yol Tarifi

Konya Yunak yol tarifi; yazımızda öncelikle Yunak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yunak’a nasıl gidilir? Yunak yol tarifi? Yunak yol haritası? Yunak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yunak İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Yunak, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yunak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.101 km2’dir. Yunak ilçesinin rakımı ise 1.101 m olarak hesaplanmıştır. Yunak ilçesinin Kuzeyinde Çeltik, doğusunda Cihanbeyli, batısında Afyonkarahisar, Güneyinde ise Tuzlukçu, Ilgın, Kadınhanı ve Sarayönü ilçeleri bulunmaktadır. Yunak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yunak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yunak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 21.972 nüfusa sahiptir.

Yunak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yunak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yunak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yunak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yunak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yunak’a Nasıl Gidilir? Yunak Yol Tarifi

Yunak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yunak’a gelebilirsiniz. Yunak karayolu ile Konya şehir merkezine 157 km, İstanbul’a yaklaşık 482 km, Ankara’ya yaklaşık 191 km, İzmir’den ise yaklaşık 485 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yunak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yunak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.