Yunak Posta Kodu

Yunak Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yunak Posta Kodu Sorgulama

Yunak’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yunak ilçesi Hakkında

Yunak ilçesi alan olarak Türkiye’nin doksan yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Yunak, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yunak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.101 km2’dir. Rakımı ise 1.101 m olarak hesaplanmıştır. Yunak ilçesinin Kuzeyinde Çeltik, doğusunda Cihanbeyli, batısında Afyonkarahisar, Güneyinde ise Tuzlukçu, Ilgın, Kadınhanı ve Sarayönü ilçeleri bulunmaktadır. Yunak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yunak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yunak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 22.102 nüfusa sahiptir.

Yunak Posta Kodu
Yunak Posta Kodu