İçeriğe geç

Yumurtalık Yol Tarifi

Adana Yumurtalık yol tarifi; yazımızda öncelikle Yumurtalık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yumurtalık’a nasıl gidilir? Yumurtalık yol tarifi? Yumurtalık yol haritası? Yumurtalık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yumurtalık İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Yumurtalık, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yumurtalık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 553 km2’dir. Yumurtalık ilçesinin rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. Yumurtalık ilinin Kuzeyinde Yüreğir ve Ceyhan, doğusunda Hatay, batısında Yüreğir, Güneyinde ise Karataş ilçeleri bulunmaktadır. Yumurtalık ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yumurtalık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yumurtalık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18,587 nüfusa sahiptir.

Yumurtalık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yumurtalık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yumurtalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yumurtalık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yumurtalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yumurtalık’a Nasıl Gidilir? Yumurtalık Yol Tarifi

Yumurtalık’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yumurtalık’a gelebilirsiniz. Yumurtalık karayolu ile Adana şehir merkezine 113 km, İstanbul’a yaklaşık 1001 km, Ankara’ya yaklaşık 566 km, İzmir’den ise yaklaşık 979 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yumurtalık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yumurtalık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.