Yumurtalık Posta Kodu

Yumurtalık Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yumurtalık Posta Kodu Sorgulama

Yumurtalık’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yumurtalık ilçesi Hakkında

Yumurtalık mahalleleri, Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Yumurtalık, Adana’nın yerleşim yerlerinden biri ilçesidir Yumurtalık ilçesi. İlçe alan olarak Türkiye’nin altı yüz yedinci en büyük ilçesidir. Yumurtalık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 553 km2’dir. Yumurtalık ilçesinin rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. İlin Kuzeyinde Yüreğir ve Ceyhan, doğusunda Hatay, batısında Yüreğir, Güneyinde ise Karataş ilçeleri bulunmaktadır. Yumurtalık ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Feke İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Yumurtalık ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 18.203 nüfusa sahiptir.

Yumurtalık Posta Kodu
Yumurtalık Posta Kodu