İçeriğe geç

Yüksekova Yol Tarifi

Hakkari Yüksekova yol tarifi; yazımızda öncelikle Yüksekova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yüksekova’ya nasıl gidilir? Yüksekova yol tarifi? Yüksekova yol haritası? Yüksekova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yüksekova İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari’nin ilçesi olan Yüksekova, Hakkari’nin yerleşim yerlerinden biridir. Yüksekova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.547 km2’dir. Yüksekova ilçesinin rakımı ise 1.876 m olarak hesaplanmıştır. Yüksekova ilinin Kuzeyinde Van, doğusunda ise İran, batısında Hakkari Merkez, Güneyinde ise Şemdinli ilçeleri bulunmaktadır. Yüksekova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yüksekova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yüksekova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 118.915 nüfusa sahiptir.

Yüksekova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yüksekova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yüksekova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yüksekova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yüksekova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yüksekova’ya Nasıl Gidilir? Yüksekova Yol Tarifi

Yüksekova’ya kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yüksekova’ya gelebilirsiniz. Yüksekova karayolu ile Hakkari şehir merkezine 76 km, İstanbul’a yaklaşık 1.685 km, Ankara’ya yaklaşık 1.373 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.863 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hakkari Şehir Merkezinde yer alan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yüksekova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.