Yozgat Sorgun Arası Kaç KM

Yozgat Sorgun arası kaç km; yazımızda öncelikle Yozgat ve Sorgun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yozgat Sorgun arası kaç km? Yozgat Sorgun arası kaç saat? Yozgat Sorgun yol tarifi? Yozgat Sorgun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yozgat ile Sorgun İli Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,097 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 39° 49′ 15.7764” Kuzey ve 34° 48′ 30.8700” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sorgun ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sorgun ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,768 km2dir. Sorgun ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 48′ 46.1520” Kuzey ve 35° 11′ 25.3680” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat Sorgun Arası Kaç KM

Yozgat Sorgun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 km’dir.

Yozgat Sorgun Arası Kaç KM

Yozgat Sorgun Arası Kaç Saat

Yozgat Sorgun arası kaç saat; Yozgat Sorgun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Yozgat Sorgun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

30 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Yozgat Sorgun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Yozgat Sorgun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Yozgat Sorgun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Yozgat Sorgun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sorgun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sorgun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.