İçeriğe geç

Yozgat Merkez Yol Tarifi

Yozgat Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Yozgat Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yozgat Merkez’e nasıl gidilir? Yozgat Merkez yol tarifi? Yozgat Merkez yol haritası? Yozgat Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz

Yozgat Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Yozgat Merkez, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Yozgat Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.024 km2’dir. Yozgat Merkez ilçesinin rakımı ise 1.317 m olarak hesaplanmıştır. Yozgat Merkez ilçesinin Kuzeyinde Çorum, doğusunda Sorgun, batısında Yerköy, Güneyinde ise Şefaatli ve Boğazlıyan ilçeleri bulunmaktadır. Yozgat Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yozgat Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yozgat Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 106.280 nüfusa sahiptir.

Yozgat Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yozgat Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yozgat Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yozgat Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yozgat Merkez’e Nasıl Gidilir? Yozgat Merkez Yol Tarifi

Yozgat Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yozgat Merkez’e gelebilirsiniz. Yozgat Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 663 km, Ankara’ya yaklaşık 210 km, İzmir’den ise yaklaşık 814km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yozgat Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.