İçeriğe geç

Isparta Yozgat Arası Kaç KM

Isparta Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Yozgat arası kaç km? Isparta Yozgat arası kaç saat? Isparta Yozgat yol tarifi? Isparta Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta Yozgat Arası Kaç KM

Isparta Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 km’dir. Isparta Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 435 km’dir.

Isparta Yozgat Arası Kaç KM

Isparta Yozgat Arası Kaç Saat

Isparta Yozgat arası kaç saat; Isparta Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Isparta Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 435 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Isparta Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.