Iğdır Yozgat Arası Kaç KM

Iğdır Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Yozgat arası kaç km? Iğdır Yozgat arası kaç saat? Iğdır Yozgat yol tarifi? Iğdır Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Yozgat Arası Kaç KM

Iğdır Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 km’dir. Iğdır Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 789 km’dir.

Iğdır Yozgat Arası Kaç KM

Iğdır Yozgat Arası Kaç Saat

Iğdır Yozgat arası kaç saat; Iğdır Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 789 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Iğdır Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.