İçeriğe geç

Hatay Yozgat Arası Kaç KM

Hatay Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Yozgat arası kaç km? Hatay Yozgat arası kaç saat? Hatay Yozgat yol tarifi? Hatay Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Yozgat Arası Kaç KM

Hatay Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 km’dir. Hatay Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 420 km’dir.

Hatay Yozgat Arası Kaç KM

Hatay Yozgat Arası Kaç Saat

Hatay Yozgat arası kaç saat; Hatay Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Hatay Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 420 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Hatay Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.