Hakkâri Yozgat Arası Kaç KM

Hakkâri Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Yozgat arası kaç km? Hakkâri Yozgat arası kaç saat? Hakkâri Yozgat yol tarifi? Hakkâri Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Yozgat Arası Kaç KM

Hakkâri Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1185 km’dir. Hakkâri Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 821 km’dir.

Hakkâri Yozgat Arası Kaç KM

Hakkâri Yozgat Arası Kaç Saat

Hakkâri Yozgat arası kaç saat; Hakkâri Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1185 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 821 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Hakkâri Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1185 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.