İçeriğe geç

Gümüşhane Yozgat Arası Kaç KM

Gümüşhane Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Yozgat arası kaç km? Gümüşhane Yozgat arası kaç saat? Gümüşhane Yozgat yol tarifi? Gümüşhane Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Yozgat Arası Kaç KM

Gümüşhane Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 km’dir. Gümüşhane Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 386 km’dir.

Gümüşhane Yozgat Arası Kaç KM

Gümüşhane Yozgat Arası Kaç Saat

Gümüşhane Yozgat arası kaç saat; Gümüşhane Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gümüşhane Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 386 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Gümüşhane Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.