İçeriğe geç

Giresun Yozgat Arası Kaç KM

Giresun Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Yozgat arası kaç km? Giresun Yozgat arası kaç saat? Giresun Yozgat yol tarifi? Giresun Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun Yozgat Arası Kaç KM

Giresun Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 km’dir. Giresun Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 328 km’dir.

Giresun Yozgat Arası Kaç KM

Giresun Yozgat Arası Kaç Saat

Giresun Yozgat arası kaç saat; Giresun Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Giresun Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 328 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Giresun Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.