Gaziantep Yozgat Arası Kaç KM

Gaziantep Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Yozgat arası kaç km? Gaziantep Yozgat arası kaç saat? Gaziantep Yozgat yol tarifi? Gaziantep Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Yozgat Arası Kaç KM

Gaziantep Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 km’dir. Gaziantep Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 380 km’dir.

Gaziantep Yozgat Arası Kaç KM

Gaziantep Yozgat Arası Kaç Saat

Gaziantep Yozgat arası kaç saat; Gaziantep Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 380 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Gaziantep Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.