Eskişehir Yozgat Arası Kaç KM

Eskişehir Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Yozgat arası kaç km? Eskişehir Yozgat arası kaç saat? Eskişehir Yozgat yol tarifi? Eskişehir Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Yozgat Arası Kaç KM

Eskişehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 km’dir. Eskişehir Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 367 km’dir.

Eskişehir Yozgat Arası Kaç KM

Eskişehir Yozgat Arası Kaç Saat

Eskişehir Yozgat arası kaç saat; Eskişehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Eskişehir Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 367 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Eskişehir Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.