Erzurum Yozgat Arası Kaç KM

Erzurum Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Yozgat arası kaç km? Erzurum Yozgat arası kaç saat? Erzurum Yozgat yol tarifi? Erzurum Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Yozgat Arası Kaç KM

Erzurum Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 km’dir. Erzurum Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 552 km’dir.

Erzurum Yozgat Arası Kaç KM

Erzurum Yozgat Arası Kaç Saat

Erzurum Yozgat arası kaç saat; Erzurum Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Erzurum Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 552 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Erzurum Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.