Erzincan Yozgat Arası Kaç KM

Erzincan Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Yozgat arası kaç km? Erzincan Yozgat arası kaç saat? Erzincan Yozgat yol tarifi? Erzincan Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Yozgat Arası Kaç KM

Erzincan Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 km’dir. Erzincan Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 401 km’dir.

Erzincan Yozgat Arası Kaç KM

Erzincan Yozgat Arası Kaç Saat

Erzincan Yozgat arası kaç saat; Erzincan Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzincan Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 401 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Erzincan Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.