Elazığ Yozgat Arası Kaç KM

Elazığ Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Yozgat arası kaç km? Elazığ Yozgat arası kaç saat? Elazığ Yozgat yol tarifi? Elazığ Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Yozgat Arası Kaç KM

Elazığ Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 535 km’dir. Elazığ Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 402 km’dir.

Elazığ Yozgat Arası Kaç KM

Elazığ Yozgat Arası Kaç Saat

Elazığ Yozgat arası kaç saat; Elazığ Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 535 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Elazığ Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 402 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Elazığ Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 535 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.