İçeriğe geç

Edirne Yozgat Arası Kaç KM

Edirne Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Yozgat arası kaç km? Edirne Yozgat arası kaç saat? Edirne Yozgat yol tarifi? Edirne Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne Yozgat Arası Kaç KM

Edirne Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 km’dir. Edirne Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 726 km’dir.

Edirne Yozgat Arası Kaç KM

Edirne Yozgat Arası Kaç Saat

Edirne Yozgat arası kaç saat; Edirne Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Edirne Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Edirne Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 726 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Edirne Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.