İçeriğe geç

Diyarbakır Yozgat Arası Kaç KM

Diyarbakır Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Yozgat arası kaç km? Diyarbakır Yozgat arası kaç saat? Diyarbakır Yozgat yol tarifi? Diyarbakır Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Yozgat Arası Kaç KM

Diyarbakır Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 km’dir. Diyarbakır Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 514 km’dir.

Diyarbakır Yozgat Arası Kaç KM

Diyarbakır Yozgat Arası Kaç Saat

Diyarbakır Yozgat arası kaç saat; Diyarbakır Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 514 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Diyarbakır Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.