İçeriğe geç

Denizli Yozgat Arası Kaç KM

Denizli Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Yozgat arası kaç km? Denizli Yozgat arası kaç saat? Denizli Yozgat yol tarifi? Denizli Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Yozgat Arası Kaç KM

Denizli Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 km’dir. Denizli Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 545 km’dir.

Denizli Yozgat Arası Kaç KM

Denizli Yozgat Arası Kaç Saat

Denizli Yozgat arası kaç saat; Denizli Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Denizli Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 545 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 13 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 13 dakika

Denizli Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.