İçeriğe geç

Çorum Yozgat Arası Kaç KM

Çorum Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Yozgat arası kaç km? Çorum Yozgat arası kaç saat? Çorum Yozgat yol tarifi? Çorum Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum Yozgat Arası Kaç KM

Çorum Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 107 km’dir. Çorum Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 83 km’dir.

Çorum Yozgat Arası Kaç KM

Çorum Yozgat Arası Kaç Saat

Çorum Yozgat arası kaç saat; Çorum Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 107 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 83 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

36 dakika

Çorum Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 107 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.