İçeriğe geç

Çankırı Yozgat Arası Kaç KM

Çankırı Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Yozgat arası kaç km? Çankırı Yozgat arası kaç saat? Çankırı Yozgat yol tarifi? Çankırı Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Yozgat Arası Kaç KM

Çankırı Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 km’dir. Çankırı Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 134 km’dir.

Çankırı Yozgat Arası Kaç KM

Çankırı Yozgat Arası Kaç Saat

Çankırı Yozgat arası kaç saat; Çankırı Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Çankırı Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Çankırı Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 134 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Çankırı Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.