İçeriğe geç

Burdur Yozgat Arası Kaç KM

Burdur Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Yozgat arası kaç km? Burdur Yozgat arası kaç saat? Burdur Yozgat yol tarifi? Burdur Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur Yozgat Arası Kaç KM

Burdur Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 635 km’dir. Burdur Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 458 km’dir.

Burdur Yozgat Arası Kaç Saat

Burdur Yozgat arası kaç saat; Burdur Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 635 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Burdur Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 458 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

Burdur Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 635 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.