Bolu Yozgat Arası Kaç KM

Bolu Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Yozgat arası kaç km? Bolu Yozgat arası kaç saat? Bolu Yozgat yol tarifi? Bolu Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bolu Yozgat Arası Kaç KM

Bolu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 km’dir. Bolu Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 291 km’dir.

Bolu Yozgat Arası Kaç Saat

Bolu Yozgat arası kaç saat; Bolu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bolu Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 291 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

53 dakika

Bolu Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.