İçeriğe geç

Bitlis Yozgat Arası Kaç KM

Bitlis Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Yozgat arası kaç km? Bitlis Yozgat arası kaç saat? Bitlis Yozgat yol tarifi? Bitlis Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Yozgat Arası Kaç KM

Bitlis Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 880 km’dir. Bitlis Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 650 km’dir.

Bitlis Yozgat Arası Kaç Saat

Bitlis Yozgat arası kaç saat; Bitlis Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 880 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 650 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Bitlis Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 880 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.