Bingöl Yozgat Arası Kaç KM

Bingöl Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Yozgat arası kaç km? Bingöl Yozgat arası kaç saat? Bingöl Yozgat yol tarifi? Bingöl Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Yozgat Arası Kaç KM

Bingöl Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 689 km’dir. Bingöl Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Bingöl Yozgat Arası Kaç Saat

Bingöl Yozgat arası kaç saat; Bingöl Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 689 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bingöl Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bingöl Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 689 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.