İçeriğe geç

Batman Yozgat Arası Kaç KM

Batman Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Yozgat arası kaç km? Batman Yozgat arası kaç saat? Batman Yozgat yol tarifi? Batman Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman Yozgat Arası Kaç KM

Batman Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 km’dir. Batman Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 589 km’dir.

Batman Yozgat Arası Kaç Saat

Batman Yozgat arası kaç saat; Batman Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Batman Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Batman Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 589 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Batman Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.