İçeriğe geç

Yozgat Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Yozgat ilinin alan kodu ise 354 şeklindedir. Yozgat ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

354 Nerenin Alan Kodu?

Kastamonu İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 354 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Yozgat Telefon Kodu, Yozgat ili

Yozgat ili alan olarak Türkiye’nin on beşinci en büyük ilidir. Yozgat ili, 5000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu düşünülmektedir. Yozgat çevresinde ilk yönetim birliğini kuran devlet Hititlerdir. Hititler zamanında, günümüzde Çorum sınırları içinde bulunan Hattuşaş antik şehri kurulmuştu. Osmanlı son zamanlarında Bozok Sancağı olarak bahsedilmektedir. Yozgat ilinin ekonomik yapısını tarım sektörü oluşturmaktadır. Besicilikten ziyade Mera hayvancılığı yapılmaktadır. Yozgat ilinin 2019 TÜİK verisine göre 419.095 nüfusa sahip ilimizdir. Yozgat ilinde on dört tane ilçe bulunmaktadır.

Yozgat ilinin yüz ölçümü 14,097 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 39° 49′ 15.7764” Kuzey ve 34° 48′ 30.8700” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat Alan Kodu
Yozgat Alan Kodu

Yozgat Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…