İçeriğe geç

Yomra Yol Tarifi

Trabzon Yomra yol tarifi; yazımızda öncelikle Yomra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yomra’ya nasıl gidilir? Yomra yol tarifi? Yomra yol haritası? Yomra İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yomra İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Yomra, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Yomra İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 200 km2’dir. Yomra ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Yomra ilçesinin doğusunda Arsin, batısında Ortahisar ve Maçka, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Yomra ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yomra İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yomra ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 41.516 nüfusa sahiptir.

Yomra İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yomra Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yomra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yomra Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yomra’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yomra’ya Nasıl Gidilir? Yomra Yol Tarifi

Yomra’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yomra’ya gelebilirsiniz. Yomra karayolu ile Trabzon şehir merkezine 58.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.080 km, Ankara’ya yaklaşık 746 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.433 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yomra ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.