İçeriğe geç

Yomra Posta Kodu

Yomra Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yomra Posta Kodu Sorgulama

Yomra’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yomra ilçesi Hakkında

Yomra ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yirmi ikinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Yomra, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Yomra İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 200 km2’dir. Rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Yomra ilçesinin doğusunda Arsin, batısında Ortahisar ve Maçka, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Yomra ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yomra İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yomra ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 43.321 nüfusa sahiptir.

Yomra Posta Kodu
Yomra Posta Kodu